Tekirdağ’da ‘gri pasaport’ operasyonu: 6 gözaltı

Kendilerini devlet görevlisi gibi gösterip, gri pasaport düzenleyerek yurtdışına kaçırma olayını organize eden suç örgütüne jandarma ekipleri tarafından operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Tekirdağ'da 'gri pasaport' operasyonu: 6 gözaltı

Tekirdağ’da kendilerini devlet görevlisi olarak gösterip gri pasaport düzenleyerek insanları 6 bin avro karşılığında yurt dışına kaçıran şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 6 kişiden 2’si tutuklandı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, S.B., S.G., A.Y., Ü.B., S.V. ve S.G. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınırken, 1 şahıs kaçtı. Kaçan şahsı yakalamak için operasyon başlatıldı. Şahısların işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan S.V. ve S.G. isimli şahıslar tutuklanarak Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edilirken, diğerleri de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi ile başlayan “gezi” adı altında yurt dışına insan çıkarmaya aracılık yapılması olayı sonrasında birçok ilçe belediyesine sıçramıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir