SOL Parti’den ‘kısmi kapanma’ tepkisi: Bu önlemlerle salgın durmaz

Erdoğan’ın açıkladığı ‘kısmi kapanma’ tedbirlerine SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer’den tepki geldi. Başer, “Bugün Cumhurbaşkanının açıkladığı önlemlerle salgın durmaz,” diyerek bir dizi talep sıraladı.

SOL Parti'den 'kısmi kapanma' tepkisi: Bu önlemlerle salgın durmaz

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur Başer, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ramazan tedbirlerinin salgında yaşanan sorunlara çare olmayacağının altını çizdi.

Vaka patlamasını “Kötü yönetimle ülkeyi kızarttınız, vaka-ölüm sayılarını yükselttiniz! Ekonomik paket açıklayıp, çarkları durdurun, Halk yaşasın! Salgın Böyle Durmaz!” ifadeleriyle değerlendiren Başer, “Sağlık Bakanı bilim kurulu kararlarını Cumhurbaşkanı uygun görürse karar altına alınabileceğini belirtti. Yani salgını önlemeye yönelik tedbirler bilimsel danışma kurulunun önerilerinin tek adamın uygun görülüp görülmemesine bağlandı. Bugün Cumhurbaşkanının açıkladığı önlemlerle salgın durmaz,” dedi.

Bu önlemlerle mi bu ölümler duracak.#SalgınBöyleDurmaz Kalyon’a, Kolin’e, Cengiz’e, Limak’a aktardığınız kaynakları halka aktarıp tam kapatın. Halk yaşasın pic.twitter.com/xbdHTOwBsl

— SOL Parti (@solpartibilgi) April 13, 2021

Başer, “Derhal esnafa, üreticiye, emekçiye, işsize ekonomik destek paketi açıklanıp, çarklar durdurulmalı, hızlı aşılama yaygın testle halk yaşamalıdır,” taleplerini dile getirdi.

Erdoğan, ramazan ayında kısmi kapanma ilan edildiğini duyurarak sokağa çıkma saatlerinde yeni düzenlemeyi ve bazı seyahat kısıtlamalarını duyurmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir