SOL Parti’den İstanbul Sözleşmesi için imza kampanyası: “Tek adamın imzasını hükümsüz kıl!”

Artvin’de yaşananlar ardından Genel Merkez binası dâhil ülkenin birçok yerindeki parti binalarına İstanbul Sözleşmesi pankartı asan SOL Parti, İstanbul Sözleşmesi için imza kampanyası başlattı. Yapılan açıklamada, “Kadınların haklarına, yaşamlarına sahip çıkmak, laik ve özgür bir gelecek kurmak için mücadelemizi büyüteceğiz” denildi.

SOL Parti'den İstanbul Sözleşmesi için imza kampanyası:

SOL Parti, İstanbul Sözleşmesi için imza kampanyası başlattı. Partiden yapılan açıklamada, “İstanbul Sözleşmesini imzalıyorum, sen de bir imza ver! Tek adamın imzasını hükümsüz kıl!” denildi.

SOL Parti’den yapılan açıklamada, “Tek adamın, tek imzasıyla alınan karar hükümsüzdür. SOL Parti, İstanbul Sözleşmesi Bizimdir, diyor ve bu sözü her yerde çoğaltıyor. Buna karşın, iktidar Hopa’da, Borçka’da, Artvin’de, Trabzon’da İstanbul Sözleşmesi Bizim pankartlarını parti binamıza basarak söküp, yönetici ve üyelerimizi göz altına alıyor. Kadınların haklarına, yaşamlarına sahip çıkmak, laik ve özgür bir gelecek kurmak için mücadelemizi büyüteceğiz” denildi.

“İstanbul Sözleşmesini imzalıyorum, sen de bir imza ver! Tek adamın imzasını hükümsüz kıl!” denilen açıklamada, “İstanbul Sözleşmesi posteri isterseniz, formun ‘belirtmek istedikleriniz’ bölümüne POSTER İSTİYORUM yazmanız yeterli olacak” denildi.

SOL Parti’nin İstanbul Sözleşmesi için imza kampanyasına ulaşmak için tıklayın

İstanbul Sözleşmesi’ni #İmzalıyoruz Tek adamın imzası hükümsüzdür. Sen de imzala, posteri iste apartmanına, iş yerine, sokağına as. Parti binamızı basanlar bu sesi susturamaz.

Sen de imzala https://t.co/2koCCIZY8H pic.twitter.com/BxKAw4sK9j

— SOL Parti (@solpartibilgi) April 9, 2021

SOL Parti, Artvin’de ilk olarak Hopa İlçe Örgütü’ne İstanbul Sözleşmesi hakkında pankart asmış, polis pankartı gece kaldırmıştı.

SOL Parti, Artvin’de yaşananlar ardından Genel Merkez binası dâhil ülkenin birçok yerindeki parti binalarına İstanbul Sözleşmesi pankartı asmaya başladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir