Redmi Note 10 serisi: 120Hz delikli ekranlı telefon

Redmi, birkaç gün önce Note 10 serisi akıllı telefonlardan birinin tasarımını açıklarken aynı zamanda birkaç teknik özelliğini de doğruladı. Şimdi Çinli telefon üreticisi, Note 10 serisinin ortasında selfie kamerası için bir delik bulunan 120Hz LCD’yi sahip olacağını duyurdu. Panelin çözünürlüğü ve en yüksek parlaklığı resmi olarak onaylanmadı, ancak Redmi, düşük ışık koşullarında rahat bir okuma deneyimi sunmak için 1 nit kadar kısılabileceğini söylüyor.

120Hz ekran ayrıca, uygulamaya ve içeriğe bağlı olarak otomatik olarak ayarlanacak altı hızlı uyarlanabilir yenileme hızına sahip olacak. Gücü korumak için video izlerken kare hızı 24-60 FPS arasında kalacak ve sorunsuz bir deneyim için oyunlara göz atarken veya oynarken 50-120 FPS’ye geçecek.

Redmi tarafından onaylanan diğer özellikler arasında “amiral gemisi seviyesinde” VC sıvı soğutma, NFC 3.0, Bluetooth 5.2 ve X ekseni doğrusal motor yer alıyor. Şimdilik seri hakkında bilinenler ne yazık ki sadece bunlardan ibaret.

Redmi, bu özelliklerle gelecek akıllı telefonun adından açıkça bahsetmedi. Ancak çok beklememiz gerekmeyecek. Yalnızca iki gün uzaktaki etkinlikle, yeni Note 10 serisiyle ilgili fiyat bilgisi ve teknik özellikler dahil her şeyi öğreneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir