Oyuncularla Şenol Güneş arasında küslük mü var? Beni asla oynatmayacak!

8 milyonluk alacağından vazgeçti! Benim için önemli olan...
8 milyonluk alacağından vazgeçti! Benim için önemli olan...

Paylaş

Hürriyet’ten Ali Naci Küçük, Milli Takım’ın Dünya Kupası Elemeleri performansına ulaşamamasının sebeplerini sıraladı. Fransa ve Hollanda maçlarındaki oyunun yanından bile geçemeyen Türkiye’de sıkıntı büyük.

Paylaş

“Asla oynayamayacağım”

Şenol Güneş her ne kadar kadroya 26 futbolcu almış olsa da, kimlerin ilk 11 oynayacağı, kimlerin yedek kalacağı ya da maç kadrosuna alınmayacağı turnuva öncesinde dahi oyuncular tarafından biliniyordu.

Paylaş

Takım içinde, “Ağzımla kuş tutsam nafile; Şenol Hoca ne yapsam ne etsem beni oynatmıyor” düşüncesini dile getiren futbolcular oldu. Futbolcuların eşit rekabete ve forma adaletine olan inancı zayıfladı.

Pas oyunu oynarken bile Ozan Kabak oynamadı

Paylaş

Pas oyunu oynarken bile Ozan Kabak oynamadı

Ozan Kabak, EURO 2020’deki 2 maçta 1 dakika bile oynayamadı. Şenol Güneş’in Galler maçı öncesi “Geriden pas oyununu iyi yapacak bir stoper hattıyla oynayacağız” şeklindeki sözleri sonrası çoğu kişi Ozan’ın ilk 11’de başlamasını bekliyordu.

Paylaş

Galli futbolcular Kaan’ın arkasına attıkları 4 pasta da gol pozisyonuna girerken, bunlardan birinde Ramsey fileleri havalandırdı. Güneş ikinci yarıda Kaan’ı çıkarıp yerine Merih Demiral’ı oyuna aldı.

Orta sahada gereksiz ısrar

Paylaş

Orta sahada gereksiz ısrar

Ozan Tufan-Okay Yokuşlu ikilisinin adeta ‘yokları’ oynadı. Şenol Güneş, elinde sezonun en formda isimlerinden Taylan Antalyalı ve İrfan Can Kahveci gibi isimler varken, Galler maçına da Ozan Tufan ve Okay’la başladı. Orta saha üretkenlikten çok uzaktı.

Gençler görmezden gelindi

Paylaş

Gençler görmezden gelindi

alil Dervişoğlu, Kerem Aktürkoğlu, Abdülkadir Ömür ve Rıdvan Yılmaz gibi 20’li yaşlarının başında isimler düşünülmedi. Formsuz olan Kenan Karaman’da ısrar edilirken hücumda ne Abdülkadir ne Kerem ne Halil ilk 11 başladı.

Fiziksel güç yerlerde

Paylaş

Fiziksel güç yerlerde

Milli takımın en çok göze batan eksiklerinden biri fiziksel yetersizlikti. Tüm sezonu sıkışık fikstürde oynayan oyuncular, hi çara vermeden kampa girdi. 1 aylık milli takım kampı çoğu oyuncuyu daha da yordu. Hem İtalya hem de Galler, fiziksel açıdan bizi ezdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*