Meteoroloji’den 24 il için ‘toz taşınımı’ uyarısı: Çamur yağabilir

Meteoroloji’den Ege, Marmara’nın güney ve doğusu, İçanadolu ile Batı Karadeniz’de yer alan 24 il için Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den 24 il için ‘toz taşınımı’ uyarısı: Çamur yağabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege, Marmara, Karadeniz’in batısı ile Ankara ve Eskişehir’de, Kuzey Afrika’da kaynaklı toz taşınımı yaşanacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), çok sayıda il için toz taşınımı uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasındaki haritaya göre, Kuzey Afrika’dan gelen toz taşınımı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Manisa, Uşak, Denizli, Aydın ve Muğla’da etkili olacak.

Meteoroloji’den yapılan uyarı açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden yarın (Pazar) akşam saatlerine kadar Ege, Marmara’nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz’de Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı görüleceğinden görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde bozulma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

meteoroloji-den-24-il-icin-toz-tasinimi-uyarisi-camur-yagabilir-865869-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir