Koca’dan Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklama: Vaka artış hızı azaldı!

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarındaki artış hızının azaldığını savundu, önümüzdeki günlerde sayıların düşeceğini öngördüklerini söyledi. Koca, Sputnik V aşısının da yakında devreye gireceğini açıkladı.

Koca’dan Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklama: Vaka artış hızı azaldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardından açıklamalarda bulundu.

Koca, çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıdan sonra açıklamasını yayınladığı video üzerinden yaptı.

“Vaka sayılarındaki artış hızı azaldı” diyen Bakan, “Kısıtlama ve tedbirlere uyumla vaka sayısı düşecek” ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu toplantısında virüsün yeni varyantlarının, aşı ile ilgili son gelişmeler ve mutasyonların ele alındığını söyleyen Koca, “Vaka sayısında hedeflenen düşüşün görülmemesi halinde tedbirlerin sıkılaştırılması değerlendirilmiştir” diye konuştu.

Bakan Koca, “Çok yakında Sputnik V aşısı da devreye girecek” açıklaması da yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve Bilim Kurulu hakkındaki açıklamalarına da yanıt veren Koca, “Birileri Bilim Kurulumuzu dahi hedef alarak bilime saygısının olmadığını saldırganca haykırsa da bu duruma siyasi bir karşılık vererek parçası olmayacağım. Topluma örnek olması gerekenler memnun olmadığı, kategorik olarak karşısında yer aldığı her şeye pervasızca saldırma hakkını kendinde görmemeli” ifadelerini kullandı.