İşsizlik tehdit, partili Cumhurbaşkanı fırsat

AKP’li Mamak Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyetlerini içeren raporunda “Bölge halkının ekonomik ve sosyal imkansızlık içinde olması” ve “işsizlik” tehdit olarak yer aldı.

İşsizlik tehdit, partili Cumhurbaşkanı fırsat

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Mamak Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyetlerini içeren raporunda ilginç ifadeler yer aldı. İdare, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin en çok eleştirilen uygulamalarının başında gelen, “Partili Cumhurbaşkanı” modelini fırsat olarak değerlendirdi.

Covid-19 salgını ile giderek derinleşen ekonomik darboğazda ezilen yurttaşlar için CHP’li belediyelerce başlatılan yardım kampanyalarına, “Devlet içinde devlet” eleştirisi getiren AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’li Mamak Belediyesi için “Fırsat” oldu.

AKP’li Murat Köse yönetimindeki Mamak Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporunun, “Tehditler” başlığı altında dikkati çekici tespitler sıralandı. Yerel yönetim, “Bölge halkının ekonomik ve sosyal imkansızlık” içinde olmasını tehdit olarak kabul ederken işsizlik sorununa da yine tehditler arasında yer verildi. Mamak Belediyesi, gelirlerinin kısıtlı, personel giderlerinin ise yüksek olmasını da “Zayıflık” başlığı altına yazdı.

İlçe sakinlerinin ekonomik ve sosyal imkansızlıklarından yakınan idare, “Yerel yönetim ve Cumhurbaşkanlığı yönetiminin aynı partiden olmasını” ise “Fırsat” olarak gördü. Benzer şekilde, “Yerel yönetim yasa reformlarını” da fırsat olarak değerlendiren idarenin fırsat olarak gördüğü diğer bazı unsurlar ise şöyle kaydedildi:

►AB fonları, AB sürecinde yerel yönetime sağlanabilecek imkanlar.

►TCDD ağının Mamak’ dan geçmesi

►İlçe sınırlarında yeni AVM ve iş merkezlerinin yapılması

►İlçe nüfusunun çok olması

►Bakir, işlenebilir bir coğrafik yapının olması.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir