Galatasaray Başkan adayı İbrahim Özdemir teknik direktörünü açıkladı

8 milyonluk alacağından vazgeçti! Benim için önemli olan...
8 milyonluk alacağından vazgeçti! Benim için önemli olan...

Paylaş

İbrahim Özdemir, adaylığını açıkladığı ilk günlerde Fatih Terim ile devam edeceklerini açıklamıştı. Başkan adayı, bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Adaylığımızı açıkladıktan sonra ahde vefanın bir gereği olarak Fatih Terim ile devam etme yönünde niyet bildirdik. Diğer başkan adaylardan da seçim çalışmalarında hocayı rahat bırakmalarını ve ismini yıpratmamalarını istedik. Ancak bu talebimiz karşılık görmemiştir. Kendisinin de bu süreçten rahatsızlık duyduğu kanaatindeyiz” dedi.

Paylaş

Başkan seçilmesi halinde teknik direktörünün kim olacağını açıklayan Özdemir, şunları bildirdi:

Önümüzde ön eleme maçları dururken takımın teknik direktörsüz bırakılması düşünülemez. Galatasaray’ın yönetim, teknik direktör ve oyuncuları açısından alternatifleri zengindir. Bu anlayışla seçimi kazanmamız halinde Galatasaray Teknik Direktörlük görevi için Alman teknik adam Ralf Rangnick ile ön görüşme yapılmış ve prensipte mutabakat sağlanmıştır.

Paylaş

Ralf Rangnick, spor kamuoyunca yakından tanınan Mane, Keita, Upamecano, Haaland, Konate, Kimmich Werner ve Szoboszlai gibi pek çok süper yıldızı keşfedip futbol dünyasına kazandıran, sistemli ve disiplinli bir teknik adamdır.

Paylaş

Bayern Münih’teki görevinin sora ermesi beklenen bilim insanı ve fizik hazırlayıcı Prof. Dr. Holger Broich’i kondisyoner olarak teknik ekibe dahil etme yönündeki temaslarımız sürmektedir. Yönetime geldiğimiz takdirde futbol aklımız Ralf Rangnick olacağını spor kamuoyuna ve Galatasaraylılara saygıyla duyururuz.

rangnick

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*