Fenerbahçe 12 yabancıya veda ediyor!

Paylaş

Fenerbahçe önümüzdeki haftalarda 12 ismin biletini kesecek. Bu kararın alınmasında hem kadro kalitesi hem de kapıdaki yabancı kuralı değişikliği etkili oldu. Yeni teknik direktörün isteyeceği transferlere yer açmak isteyen yönetim, göndereceği isimleri belirledi.

Paylaş

Gidecek ilk isim Luiz Gustavo. Maaş yükü, ilerleyen yaşı ve düşen performansı nedeniyle Brezilyalı oyuncuyla yollar ayrılacak.

Paylaş

Geçtiğimiz sezonu başka kulüplerde kiralık olarak geçiren Kemal Ademi, Michael Frey ve Zanka da gidecekler arasında. Michael Frey’in Belçika’daki iyi performansı Fenerbahçe’de kalmasına değil daha kolay satılmasına imkan tanıyacak.

Paylaş

Novak bekleneni veremedi ve ülkesi Çekya’ya dönme ihtimali var. Slavia Prag’ın istediği Novak için henüz resmi bir teklif gelmedi. Ancak Fenerbahçe’nin Novak ile devam etme olasılığı oldukça düşük.

Paylaş

Diego Perotti uzun süredir sakatlıkla boğuşuyor. Sağlıklı şekilde dönmesi beklenmeyen ve dönse de verim alınmayacağı düşünülen oyuncuyla makul şartlarda yollar ayrılacak.

Paylaş

Jose Sosa ile görüşmelerde sonuç alınamamıştı. Özel yaşantısına dikkat etmesi, vücuduna iyi bakması ve oyuna odaklanması istenen Sosa, indirim yaparsa takımda kalabilir. Ancak oyuncunun futbolu Arjantin’de bırakmak için Estudiantes’e dönmesi de gündemde.

Paylaş

Mauricio Lemos, Marcel Tisserand ve Mbwana Samatta’nın ise kiralık gitmesi gündemde. Satışları zor görünen oyuncular için kiralık formülü devreye sokulacak.

Paylaş

Miha Zajc’ın ise para kazandırarak gitmesi bekleniyor. İtalya’ya transferi gündemde olan oyuncudan 2 ila 3 milyon euro civarı bir kazanç elde edilecek.

transfer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir