Diyarbakır Valiliği, patates dağıtımındaki izdihamdan ‘provokatörleri’ sorumlu tuttu

Diyarbakır Valiliği, patates dağıtımındaki izdihamdan ‘provokatörleri' sorumlu tuttu
Diyarbakır Valiliği, patates dağıtımındaki izdihamdan ‘provokatörleri' sorumlu tuttu

Depolarda kalan patates ve soğanların dağıtımı sürerken yurttaşların yoksulluğunu gözler önüne seren izdiham görüntüleri gelmeye devam ediyor. Diyarbakır Valiliği, kentteki dağıtım sırasında oluşan izdihamın ‘provokatörler’ nedeniyle yaşandığını savundu.

Diyarbakır Valiliği, patates dağıtımındaki izdihamdan ‘provokatörleri' sorumlu tuttu

Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesindeki patates dağıtımında yaşanan izdihama ‘provokasyon yapmak isteyen 4-5 kişinin neden olduğunu’ savundu.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde dağıtılan ücretsiz patates, izdihama neden oldu. Görüntülerde, yurttaşların torbalar halinde dağıtılan patatesleri almaya çalıştıkları görüldü.

VALİLİK ‘PROVOKASYON’ OLDUĞUNU SAVUNDU

Diyarbakır Valiliği, görüntülere yansıdığı şekilde bir dağıtım yönteminin olmadığını belirttiği açıklamasında yurttaşları suçladı.

“Bağlar ilçemizde 369 ton yemeklik patates dağıtımına başlanmıştır. 17 Nisan’da dağıtımına başlanan yemeklik patates aynı gün 1355 aileye dağıtılmıştır. Görüntülere yansıdığı gibi bir dağıtım yöntemimiz kesinlikle yoktur” denilen valilik açıklamasına şöyle devam edildi:

“Bu hassasiyetimize rağmen, Bağlar ilçemiz Muradiye Mahallesi’nde dağıtım yapılırken, provokasyon yapmak isteyen 4-5 kişi, dağıtım aracını ısrarla takip etmiş ve eve dağıtım esnasında kamyonun üzerine çıkarak kalan on beş çuvalı aşağıya atmışlardır. Dağıtım yapan personel, vatandaşlarla arasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan olay yerinden ayrılmıştır. Konu ile ilgili tahkikat yapılmaktadır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*