Christian Eriksenin sağlık durumu ile ilgili açıklama!

Christian Eriksenin sağlık durumu ile ilgili açıklama!
Christian Eriksenin sağlık durumu ile ilgili açıklama!

Paylaş

Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası B Grubu ilk maçı, Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in sağlık problemi nedeniyle ertelendi.

Paylaş

Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası B Grubu ilk maçının 43´üncü dakikasında Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen, taç çizgisinin yanında bir anda yere yığıldı. 

Paylaş

Tecrübeli oyuncu, sağlık ekibinin ilk müdahalesi ve kalp masajının ardından sedyeyle soyunma odasına götürüldü.

Paylaş

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası B Grubu ilk maçında Danimarka ile Finlandiya karşı karşıya geldi. Mücadelenin 43´üncü dakikasında ise çok üzücü bir olay yaşandı.

Paylaş

Danimarka´nın kullanacağı taç atışında topu almak için hareketlenen Christian Eriksen, taç çizgisinin yanında bir anda yere yığıldı.

Paylaş

Mücadelenin hakemi oyunu durdurarak futbolcunun yanına koştu ve sağlık ekiplerini sahaya davet etti. Eriksen´in yanına gelen sağlık ekibi, oyuncuya kalp masajı yapmaya başladı. Öte yandan takım arkadaşları da tecrübeli oyuncunun etrafında bir çember oluşturdu.

Paylaş

Saha içerisinde uygulanan müdahalenin ardından Christian Eriksen, sağlık ekibi tarafından soyunma odasına götürüldü.

UEFA’DAN AÇIKLAMA

Paylaş

UEFA’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan UEFA´da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Kopenhag’daki UEFA EURO 2020 maçı, tıbbi bir acil durum nedeniyle askıya alındı” denildi.

BİLİNCİ AÇIK

Paylaş

BİLİNCİ AÇIK

16. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) B Grubu’ndaki Danimarka-Finlandiya maçında fenalaşan Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in bilincinin açık olduğu belirtildi. 

Paylaş

UEFA’dan yapılan açıklamada, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Parken Stadı’nda oynanan mücadelenin ilk yarısının son dakikalarında aniden yere yığılan Eriksen’in, hastaneye götürüldüğü ve durumunun stabil olduğu bilgisi verildi. 

Paylaş

Kısa süre sonra Twitter hesabından paylaşımda bulunan Danimarka Futbol Federasyonu da 29 yaşındaki futbolcunun bilincinin açık olduğunu ifade etti.

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*