Bursa’da Binlerce Balığın Ölüp Su Üzerine Vurması…

Bursa’da korkutan bir olay meydana geldi. Yenişehir ilçesinde şehir merkezine yakın bölgede bulunan Kocasu’ya bağlı derelerde binlerce balık ölerek su üzerine vurdu.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde arıtma tesisinin olduğu bölgede bulunan Kocasu’ya akan derelerde sabah saatlerinde su üzerinde bulunan binlerce ölü balık görenleri şaşkına uğrattı. Yenişehir sanayi bölgesinde bulunan Kocasu’ya akan derede bulunan ölüm sebebi henüz belli olmayan binlerce balık görüldü. 

‘BİNLERCE BALIK ÖLÜMLERİ GÖRÜLDÜ’ 

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Sadi Aktaş, ‘Ne yazıktır ki Yenişehir ilçemize bağlı birçok noktada yıllardır dere ve akarsularda binlerce balık ölümleri görüldü. Bugüne kadar gitmediğimiz yer, çalmadığımız kapı kalmadı. Bu bölgede meydana gelen ölümlerin sebebi henüz net olarak bilinmese de, balıkların oksijensiz kaldığı için ölmüş olacağı belirtiliyor. 

 ‘BURALARDAN TARIM ARAZİLERİMİZ SULANIYOR’ 

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Yenişehir Ovası’nda sulandığı dere ve göletlerimizin kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Buralardan tarım arazilerimiz sulanıyor. Tedbir alınmazsa gıda ürünlerine sulama ile bulaşan zehirler insanların ölmelerine sebep olabilir’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir