Bakanlık bürokratı, özel hastanelerden ‘rica minnetle’ yatak talep etti!

Ankara Tabip Odası, Başkentte yoğun bakımların alarm verdiğini, yoğun bakıma ihtiyacı olan hastaların acil servislerde günlerce bekletildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Üst düzey bir Sağlık Bakanlığı bürokratının özel hastanelerden rica minnetle yoğun bakım yatağı talebinde bulunduğu” mesaja da yer verildi.

Bakanlık bürokratı, özel hastanelerden ‘rica minnetle’ yatak talep etti!

HABER MERKEZİ

Ankara Tabip Odası (ATO) Başkentte yoğun bakımların alarm verdiğini belirterek bir açıklama yaptı. Açıklamada, Ankara’da yoğun bakıma ihtiyacı olan hastaların acil servislerde günlerce bekletildiği ifade edildi.

ATO’dan yapılan açıklamada, üst düzey bir Sağlık Bakanlığı bürokratının özel sağlık kuruluşlarından rica minnetle yoğun bakım yatağı talebinde bulunduğu mesaja da yer verildi. ATO, Bakanlık bürokratının özel sağlık kuruluşlarından şu ifadelerle yatak talep ettiğini açıkladı:

Şu an itibari ile kriz koordinasyon merkezinde 30 Covid-19 yoğun bakım hastası, 15 Covid-19 dışı yoğun bakım hastası beklemektedir. Sizden ricam, bugün hızlıca aksiyon alarak bu hastalarımıza yer bulup yerleştirmenizdir. Lütfen yoğun bakımlarınızı gözden geçirerek kriz koordinasyon merkezimizle iletişime geçip alabileceğiniz hastaları alınız.

ÖZEL HASTANELERİ KAMULAŞTIRIN

ATO’dan yapılan açıklamada, “Sağlık hakkı anayasal bir haktır” denilerek “Her yurttaş eşit ve ücretsiz sağlık hakkına erişmelidir. Topluma karşı sorumluluğunuzu yerine getirin. Özel sağlık kuruluşlarını derhal kamulaştırın, şayet bunu yapamıyorsanız derhal gereğini yapın” ifadelerine de yer verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir