Antalya’da karekodlu pankart: 128 milyar dolar nerede?

Antalya'da karekodlu pankart: 128 milyar dolar nerede?
Antalya'da karekodlu pankart: 128 milyar dolar nerede?

“128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartların ardından yalnızca “128” yazılı pankartların da indirilmesi üzerine CHP Muratpaşa İlçe Örgütü, karekod bastırdıkları bir pankart astı.

Antalya'da karekodlu pankart: 128 milyar dolar nerede?

HABER MERKEZİ

Merkez Bankası’nın kaybolan rezervlerine ilişkin hesap veremeyen AKP iktidarının CHP binalarına asılan “128 milyar dolar nerede?” pankartlarına yönelik saldırıları sürüyor.

Rezervlere ilişkin tutarlı yanıtlar veremeyen hükümet ise çareyi savcı, valilik ve polis gücüyle muhalefeti susturmakta arıyor. Yurdun dört bir yanına asılan pankartlar özel harekat polisleri eşliğinde indiriliyor.

“128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartların ardından yalnızca “128” yazılı pankartların da indirilmesi üzerine CHP Muratpaşa İlçe Örgütü, karekod bastırdıkları bir pankart astı. “83 milyon vatandaşın aklında tek bir soru kodu okut soruyu gör” yazılı pankartta bulunan karekodu okutunca 128milyardolar.net sitesine yönlendiriyor.

CHP Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Umut Sırdaş Demirel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Duyduk ki pankartlarla sizlerden hesap sormamızdan rahatsız olmuşsunuz bir de bu yolu deneyelim dedik” ifadelerine yer verdi.

Duyduk ki pankartlarla sizlerden hesap sormamızdan rahatsız olmuşsunuz bir de bu yolu deneyelim dedik 🙂

Sahi #128MilyarDolarNerede pic.twitter.com/iihGqZTd1f

— Umut Sırdaş Demirel (@UmutSirdas) April 20, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*