ABD’de bir asker, trafikte kendisine biber gazı sıkarak gözaltına alan polislere dava açtı

ABD’nin Virginia eyaletinde bir asker, trafikte aracını durdurup kendisine silah çeken, küfreden ve yüzüne biber gazı sıkıp kendisini yere yatıran iki polise dava açtı.

ABD’de bir asker, trafikte kendisine biber gazı sıkarak gözaltına alan polislere dava açtı

ABD’nin Virginya eyaletinin Windsor kasabasında Aralık ayında iki polisin, ABD’li siyah bir teğmene biber gazı sıkarak ters kelepçeyle gözaltına aldığı anlar ortaya çıktı.

Polisler tarafından benzin istasyonunda durdurularak, biber gazı sıkılan, küfredilen, yere yatırılıp ters kelepçe yapılan ve üzerine silah doğrultulan teğmen Caron Nazario, görüntülerdeki iki polise dava açtı.

Polislerin vücut kameralarıyla çekilen görüntülerde, iki polisin bir benzin istasyonunda ABD ordusuna ait askeri üniforma giyen bir teğmene arabadan çıkması söyleniyor.

Polislerin silahlarını doğrulttuğu Nazario’ya, elleri havada olmasına ve direnç göstermemesine rağmen polisler tarafından biber gazı sıkılıyor. Polislere durdurulma gerekçesini soran teğmen, “Doğrusu dışarı çıkmaya korkuyorum… Emniyet kemerimi bile ellemeye korkuyorum, lütfen… Ellerim dışarıda, lütfen…” diye polislere kendini anlatmaya çalışıyor.