4 İşsiz Kardeş Devlet Desteği Sayesinde Çiftlik Ku…

Şırnak’ta kardeşlerin hayatı birden bambaşka bir boyuta geçti. Uludere ilçesinde devletin verdiği destekten yararlanan 4 kardeş, tavuk çiftliği kurup iş sahibi oldu.

Şırnak’ta işsiz kardeşlerin yardımına devlet koştu. Uludere Kaymakamlığı ile Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 70 kişiye 6 bin adet tavuk hibe edilip çiftlik kuruldu. 70 kişinin içinde bulunan Ferdi Bilen ve 3 kardeşi de proje kapsamında Hilal beldesinde tavuk çiftliği kurdu. Bilen ve kardeşlerine 400 tavuk ile hayvanları için yem verildi. İşsiz olan Ferdi Bilen ve 3 kardeşi, devletin sağladığı imkanlarla iş sahibi olup üretime başladı. 

400 TAVUK İLE BU İŞE GİRDİK 

Daha önce işsiz olduğunu kaydeden Ferdi Bilen, ‘Uludere Kaymakamlığı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvurdum. Bana tavuk çiftliği açtılar. Daha önce imkanım olmadığı için gerçekleştiremiyordum. Devletin bana verdiği destekle çiftlik açtım. Bize verilen 400 tavuk ile bu işe girdik, bu sayıyı arttırmak istiyorum, 2 binin üzerine çıkarmak istiyorum. Uluyörem markasıyla elimizin uzandığı her yere yumurta satışımızı da yapacağız. 

‘9 DÖNÜM ARAZİMİZ VAR’ 

Uludere Kaymakamlığımız ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz her zaman bize destek verdi. Onlara çok teşekkür ederim. 9 dönüm arazimiz var, 5 dönümünü tavukların doğal beslenmesi için yonca ektim’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir